Luisa May Alcott

27. července 2012 v 12:24 | Swallow |  Romantické
Louisa May Alcott - Little Women (Malé ženy)
Je to historický roman, který popisuje životy čtyř dívek od jejich dětsví až po dospělost, první lásky a manželství. Krásná a nevinná Meg, divká Jo, tichá a nesmělá Beth a rozmazlená Amy. To jsou čtyři dívky, která poznáte a budete nahlížet do jejich životů. Jsou to slavné Malé ženy, které se dají zařadit do rodinné klasiky.byla jsem si jistá, jak se mi to bude líbit, ale už po pár stranách mě jejich osud zaujal a dokonce jsem se strachovala spolu se sestrami a hltala stranu po straně. Kniha vás dostane a bude to jako kdybyste byla kousek od místa, kde vyrůstali a cestují. Jedině moje romantická duše by trochu pozměnila konec. Ale jinak užasná knížka. Kdo si jí nepřečte, přijde o poznání dobré a poutavé četby.
Skoro celý příběh nám vypráví Jo, druhá nejstarší sestra. Příběh začíná v době, kdy jsou dívky stále děti a jejich otec musel odejít bojovat do občanské války. Dívky se s tím musí poprat a musí pracovat, aby uživili sebe i rodinu. Jak postupně rostou, objevujeme jejich povahové rysy, jak špatné tak dobré. Meg je nejstarší ze sester a také asi nejkrásnější. Pracuje jako vychovatelka u nedalekých přátel. Jo zase dělá společnost postarší tetě. Beth je ze všech sester vlastně nejčistší a nejhodnější. Není sobecká a dokáže se postarat o ostatní. Proto je její příběh tak dojemný. Sami to poznáte. A Amy je zase nejrozmazlenější, protože nepoznává bídu tak moc jako její sestry, které musí pracovat.
Jak sestry vyrůstají tak objevují svět. Cestují a studují. Nakonec se i vdávají a mají děti. Nechci prozrazovat děj, ale knížku si přečtěte. Já osobně jsem si totiž sestry Marchovi zamilovala. Líbí se mi, že autorka to popisuje tak, jak to je. Nebere si servítky a ukazuje všechny jejich útrapy v pravém světle.
Knížka byla i zfilmovaná.Film bych doporučili zkouknout až po přečtení knihy. Obsazení není hvězdné, ale jako filmy Jane Austenové to bude stát za to. Ale kniha má vždy přednost.
7/10
Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama