Daryl Gregory

27. července 2012 v 12:29 | Swallow |  Thriller
Daryl Gregory - Pandemonium
Příběh o chlapci, kterého v dětství posedl démon. Ale ten démon nezmizel tak jako u ostatních. Zůstal s ním a teď se hlasí o nadvládu nad jeho tělem. Je to příběh a démonické posedlosti, nervovém systému člověka. V dětství toho démona potlačil po tom, co se u něj objevil po jeho nehodě v bazénu. Ale nyní, v dospělosti měl autonehodu a démon se znovu vrací na světlo. Snaží se ho ovládat a Del nechápe, proč neodešel jako ostatní démoni. Protože v tomhle světě démoni člověka posedají běžně. A těch démonů je spousta. Andílek, Kapitán, Pravda, Malíř, Ajzboňák Johnny, Kamikaze, Hellion. Všichni vás můžou posednout a dělají si s vámi, co chtějí. Každý z nich má svůj příběh, svůj charakter, kterého se drží. Někteří jsou v tom vcelku neškodní, někteří přinášejí smrt sobě a nebo ostatním. V téhle knížce poznáváte Dela a jeho problém. Je to spíše psychologický horor. Námět mi ale přijde více než působivý a děj mě upoutal natolik, že jsem zvládla knížku přečíst za pár dní. Doporučuji všem, kteří mají rádi trochu psychologie, ale samozřejmě i toho nadpřirozena.
Anotace níže.

Anotace ze zadní strany knížky:
Je to náš svět - nebo není? Neliší se skoro ničím, nic v něm nechybí... Spíš něco přebývá: množství démonů, kteří mají ve zvyku posednout vybranou oběť, v jejím těle si odehrát oblíbenou scénku (v mnoha případech končící něčí smrtí), a tiše se vytratit. Do jiného hostitele. Případů posednutí je už tolik, že se jimi musí vážně zabývat církve i vědci. Pořádají se konference, fanoušci démonů mají své cony, ani jeden názor se nepodobá druhému...
Del prodělal několik posednutí. Jeho potíže neustupují, navíc mají tak netypický průběh, že si může vybrat mezi cejchem podvodníka nebo šílence. Co mu poradí vymítačka, která má s posedlostí právě tak důvěrné a osobní zkušenosti? Čím to, že se jedna démonická rodinka stahuje na stejné místo, do mrňavého městečka v Kansasu, které kromě domorodců mohou znát už jedině čtenáři obskurních komiksů?
Ukázka z knihy:
"Byla jsem posedlá nejméně čtrnáctkrát, Dele. Probrala jsem se v nemocničním pokoji a držela jsem obličej mrtvé ženy, a přitom jsem věděla, že se moje rty právě dotkly jejích. Že jsem ji právě zavraždila. Někdy se mi ztratil celý týden. Dva roky mezi mými desátými a dvanáctými narozeninami jsou samá díra. Naučila jsem se, že kdokoli může kdykoli zmizet, a v okamžiku ho nahradí netvor."
"Teď už jsi na Andílka moc stará," mínil jsem. "Teď už bys měla být v bezpečí."
"Možná před ním, ale ne před ostatními. Stala jsem se exorcistkou, ne? Příliš mnoha démonům jsem hleděla do tváře. Jakmile si tě všimnou, zapamatují si tě a vyhledávají tě. Uvědomíš si, že se můžou kdykoli zmocnit tebe nebo kohokoli, kdo je ti nablízku. Takže jsi pořád ve střehu. Pátráš po té změně ve výrazu, po tom cizím hlase."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama