Charlaine Harris

26. července 2012 v 22:06 | Swallow
Charlaine Harris - Pravá krev
(Covers from KNIHYKNIZNI WEB)
Sookie Stackhouse je telepat. A zamiluje se do upíra. Hlavně proto, že jeho myšlenky slyšet nemůže. A také v jejím městě začne řádit vrah, který zabíjí všechny dívky, které mají kousnutí od upíra. Jsou mrtvé už tři. A Sookie s jedním právě začela chodit. Takže nebezpečí hrozí i jí. Večer jí její upír Bill může chránit, ale co když vyjde slunce? Kdy se objeví vrah? A co ostatní upíři? Protože upíří šéf chce využít její dár. A ona musí poslechnout. Začela si s jedním upírem, teď musí táhnout s ostatními. Velice zajímavá série o upírech. Je to takové lehčí čtení, která vás nezvedne ze židle, ale může se vám zalíbit.
Není to kniha na kterou budu pořád vzpomínat, ale ráda si jí přečtu a bude mě zajímat, co bude dál. Seriál se mi nelíbí, ale tolik jsem toho z něj zase neviděla. V knížce toho máte trochu z romantiky a jak vám asi vztah s upírem bude klapam. A nebo s měňavcem? Protože ten se tam objeví časem taky! Není to nejnapínavější, ale je to určitě poutavé víkendové čtení, když nehledáte nic náročného a něco trochu temného. Sookie si nejhraje na žádného hrdinu, to se jí musí přiznat. Trochu realistické a občas i vtipné, že ano? Takže jestli jste na tu upíří tématiku, mohlo by vás to zajímat. Jestli vás ale upíři neberou, takhle kniha vás nevezme už vůbec jestli nemilujete bláznivé telepaty. :)
Níže máte obsah kniha trailer na seriál, který podle toho natočili.

6/10

Pravá krev - Mrtví do soumraku
Pravá krev - Mrtví do soumraku je další "upírská" kniha o romantické lásce s detektivní zápletkou od Charlaina Harrise. Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Je tichá a uzavřená, ale ne proto, že by nebyla hezká. Má totiž jednu nectnost - dokáže číst myšlenky. A to se na rande moc nehodí. Pak však potkává Billa. Vysokého a hezkého - a hlavně neví, co si Bill myslí. Přesně na takového muže čekala. Ale i on má nectnost - je totiž upír, a s nevalnou pověstí.

Pravá krev - Upíři v Dallasu
Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Její kolegyni z baru někdo zavraždil a vypadá to, jako by to nikoho jiného nevzrušovalo. Hned nato jí přepadne nějaká bestie a otráví ji, naštěstí jí pomohou laskaví upíři, kteří vysají jed z jejích tepen. A tím se ale vše ještě zhorší, Sookie se cítí být upírům za záchranu svého života zavázána, a když ji jeden z nich požádá o pomoc, nemůže odmítnout. Vydává se do Dallasu, aby s pomocí svých telepatických schopností vyhledala pohřešovaného upíra. Klade si jedinou podmínku, že se upíři budou držet na uzdě a žádný člověk nedojde úhony. To se však snadno slíbí, ale špatně plní. A když dojde k malé chybičce v plánu, vše se náhle zvrtne.
Pravá krev - Klub mrtvých
Sookie Stackhouseová našla po boku svého upíra Billa jen krátké štěstí. Bill je unesen a držen v zajetí. Sookie musí vynaložit všechny své mimořádné schopnosti i známosti, které si vytvořila v podsvětí, aby Billa vypátrala a osvobodila ze smrtelných stříbrných řetězů. Ale když se nakonec vše podaří, není si vůbec jistá, zda chce Billa ještě zpátky.
Pravá krev - Mrtví pro svět
Sookie Stackhouseová zjišťuje, že její smůla ji neopouští, spíš naopak. Bill odjel do Peru a zčista jasna se objevil jeho šéf Eric, kterého našla Sookie nahého v příkopě, zmateného a ustrašeného. Také bratr Jason zmizí, ve městě je sabat čarodějnic - Sookie nezbývá, než se dopídit, co se vlastně děje. A její pátrání ponechá čtenáře v napětí až do konce.
Série True Blood o Sookie Stackhouse
-Dead Until Dark - Mrtví do soumrak
-Living Dead in Dallas - Upíří v Dallasu
-Club Dead - Klub mrtvých
-Dead to the World
-Dead as a Doornail - Mrtvý pro svět
-Definitely Dead
-All Together Dead
-From Dead To Worse
-Dead and Gone
-Dead in the Family
Trailer na seriál z youtube:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama