Červenec 2012

Daryl Gregory

27. července 2012 v 12:29 | Swallow |  Thriller
Daryl Gregory - Pandemonium
Příběh o chlapci, kterého v dětství posedl démon. Ale ten démon nezmizel tak jako u ostatních. Zůstal s ním a teď se hlasí o nadvládu nad jeho tělem. Je to příběh a démonické posedlosti, nervovém systému člověka. V dětství toho démona potlačil po tom, co se u něj objevil po jeho nehodě v bazénu. Ale nyní, v dospělosti měl autonehodu a démon se znovu vrací na světlo. Snaží se ho ovládat a Del nechápe, proč neodešel jako ostatní démoni. Protože v tomhle světě démoni člověka posedají běžně. A těch démonů je spousta. Andílek, Kapitán, Pravda, Malíř, Ajzboňák Johnny, Kamikaze, Hellion. Všichni vás můžou posednout a dělají si s vámi, co chtějí. Každý z nich má svůj příběh, svůj charakter, kterého se drží. Někteří jsou v tom vcelku neškodní, někteří přinášejí smrt sobě a nebo ostatním. V téhle knížce poznáváte Dela a jeho problém. Je to spíše psychologický horor. Námět mi ale přijde více než působivý a děj mě upoutal natolik, že jsem zvládla knížku přečíst za pár dní. Doporučuji všem, kteří mají rádi trochu psychologie, ale samozřejmě i toho nadpřirozena.
Anotace níže.

Stephen King (Žhářka)

27. července 2012 v 12:27 | Swallow |  Thriller
Stephen King - Žhářka
Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Stephena Kinga .Je to příběh o otci, který utíka se svou dcerou Charlie. On sám má jisté schopnosti, které získal po jednom věděckém pokusu. Jeho žena je mrtvá. A jeho dcera má velmi silné pyrokinetické schopnosti. Organizace, která chce Charlie získat jim jde tvrdě po krku. Je to hororový příběh. Příběh o útěku a o moci, která se špatně ovládá. Velice napínavé, velice poutavé a také děsivé. Doporučuji všem fanouškům Kinga, hororu a fantasy!
8/10
Swallow

Luisa May Alcott

27. července 2012 v 12:24 | Swallow |  Romantické
Louisa May Alcott - Little Women (Malé ženy)
Je to historický roman, který popisuje životy čtyř dívek od jejich dětsví až po dospělost, první lásky a manželství. Krásná a nevinná Meg, divká Jo, tichá a nesmělá Beth a rozmazlená Amy. To jsou čtyři dívky, která poznáte a budete nahlížet do jejich životů. Jsou to slavné Malé ženy, které se dají zařadit do rodinné klasiky.byla jsem si jistá, jak se mi to bude líbit, ale už po pár stranách mě jejich osud zaujal a dokonce jsem se strachovala spolu se sestrami a hltala stranu po straně. Kniha vás dostane a bude to jako kdybyste byla kousek od místa, kde vyrůstali a cestují. Jedině moje romantická duše by trochu pozměnila konec. Ale jinak užasná knížka. Kdo si jí nepřečte, přijde o poznání dobré a poutavé četby.
Skoro celý příběh nám vypráví Jo, druhá nejstarší sestra. Příběh začíná v době, kdy jsou dívky stále děti a jejich otec musel odejít bojovat do občanské války. Dívky se s tím musí poprat a musí pracovat, aby uživili sebe i rodinu. Jak postupně rostou, objevujeme jejich povahové rysy, jak špatné tak dobré. Meg je nejstarší ze sester a také asi nejkrásnější. Pracuje jako vychovatelka u nedalekých přátel. Jo zase dělá společnost postarší tetě. Beth je ze všech sester vlastně nejčistší a nejhodnější. Není sobecká a dokáže se postarat o ostatní. Proto je její příběh tak dojemný. Sami to poznáte. A Amy je zase nejrozmazlenější, protože nepoznává bídu tak moc jako její sestry, které musí pracovat.
Jak sestry vyrůstají tak objevují svět. Cestují a studují. Nakonec se i vdávají a mají děti. Nechci prozrazovat děj, ale knížku si přečtěte. Já osobně jsem si totiž sestry Marchovi zamilovala. Líbí se mi, že autorka to popisuje tak, jak to je. Nebere si servítky a ukazuje všechny jejich útrapy v pravém světle.
Knížka byla i zfilmovaná.Film bych doporučili zkouknout až po přečtení knihy. Obsazení není hvězdné, ale jako filmy Jane Austenové to bude stát za to. Ale kniha má vždy přednost.
7/10
Swallow

Lion Feuchtwanger

27. července 2012 v 12:19 | Swallow |  Historické

Lion Feuchtwanger - Židovka z Toleda

Děj se odehrává ve Španělsku ve 12.století a je to hlavně milostný příběh kastilského krále dona Alfonsa a židovky Raquel. Příběh je možná trochu zdlouhavý, protože se zabývá všemi historickými událostmi, které se v té době postavám dějí, ale příběh sám o sobě je smutný a krásný. Když král podlehne krásné a chytré židovce, je to hřích. Ale on si nemůže pomoc. Její otec je bohatý židovský obchodník, králův poddaný. Často se mi stalo, že jsem se v ději ztratila nebo že mě nezaujal, ale když šlo o hlavní dvojici, tak to vždy byl krásný milostný příběh. Na můj vkus možná popisován až moc věcně. Vše je vypravována z pohledu vypravěče, který to sleduje. Možná, kdyby to bylo psáno z pohledu jedné osoby, bylo by to napínavější. Ale jinak je to historický román, který mi možná dal zabrat a četla jsem ho dlouho. Ale konec byl správný a děj byl plný historických událostí. Připomělo mi to Egypťana Sinuheta, tam chyběl velký milostný příběh, ale zase to bylo trochu víc čtivé.
5/10
Swallow

Dan Brown

27. července 2012 v 12:16 | Swallow |  Thriller

Dan Brown

Už jsem toho přečetla hodně od Browna (respektivě vše, co napsal) a jeho díly jsem nadšená.
Největší úspěch u mě má nejspíš Šifra mistra Leonarda. Napínavý příběh, který jsem sotva byla schopná odložit. Navíc se mi líbí, že vždy používá velice zajímavá témata. Náboženství, věda, technika. V posledním díle se tím zabívá snad nejvíc. Tady už odhaluje tajemnství. Ztracený symbol je o tom, co se skrývá v člověku. Jeho potenciál. Šifra zase poodhalovala historii církve, Ježíše Krista a Marie Magdalény. Umění je, jak všechny ty dlouhé romány dokáže vtěsnat do jediného dne. Překvapí mě, že když to čtu, tak čas běží skoro stejně .Taky u toho sedím celý den až do rána. Když končí příběh, můžu jít konečně spát.
Jeho příběhy jsou plné tajemna. To se mi na nich líbí. Ztracený symbol není nejlepší, ale řadí se mezi první. To, co ta knížka řeší, se mi vážně líbilo. A myslím, že každý kdo tu myšlenku pochopí, že to v něm něco zanechá. Něco hlubšího než jen dojem z knihy. Možná to změní váš pohled na dějiny. Na celý svět. Ale taky nemůže věřit všemu, že...

9/10

Swallow

Charlaine Harris

26. července 2012 v 22:06 | Swallow
Charlaine Harris - Pravá krev
(Covers from KNIHYKNIZNI WEB)
Sookie Stackhouse je telepat. A zamiluje se do upíra. Hlavně proto, že jeho myšlenky slyšet nemůže. A také v jejím městě začne řádit vrah, který zabíjí všechny dívky, které mají kousnutí od upíra. Jsou mrtvé už tři. A Sookie s jedním právě začela chodit. Takže nebezpečí hrozí i jí. Večer jí její upír Bill může chránit, ale co když vyjde slunce? Kdy se objeví vrah? A co ostatní upíři? Protože upíří šéf chce využít její dár. A ona musí poslechnout. Začela si s jedním upírem, teď musí táhnout s ostatními. Velice zajímavá série o upírech. Je to takové lehčí čtení, která vás nezvedne ze židle, ale může se vám zalíbit.
Není to kniha na kterou budu pořád vzpomínat, ale ráda si jí přečtu a bude mě zajímat, co bude dál. Seriál se mi nelíbí, ale tolik jsem toho z něj zase neviděla. V knížce toho máte trochu z romantiky a jak vám asi vztah s upírem bude klapam. A nebo s měňavcem? Protože ten se tam objeví časem taky! Není to nejnapínavější, ale je to určitě poutavé víkendové čtení, když nehledáte nic náročného a něco trochu temného. Sookie si nejhraje na žádného hrdinu, to se jí musí přiznat. Trochu realistické a občas i vtipné, že ano? Takže jestli jste na tu upíří tématiku, mohlo by vás to zajímat. Jestli vás ale upíři neberou, takhle kniha vás nevezme už vůbec jestli nemilujete bláznivé telepaty. :)
Níže máte obsah kniha trailer na seriál, který podle toho natočili.

6/10

Pravá krev - Mrtví do soumraku
Pravá krev - Mrtví do soumraku je další "upírská" kniha o romantické lásce s detektivní zápletkou od Charlaina Harrise. Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Je tichá a uzavřená, ale ne proto, že by nebyla hezká. Má totiž jednu nectnost - dokáže číst myšlenky. A to se na rande moc nehodí. Pak však potkává Billa. Vysokého a hezkého - a hlavně neví, co si Bill myslí. Přesně na takového muže čekala. Ale i on má nectnost - je totiž upír, a s nevalnou pověstí.

Richelle Mead

26. července 2012 v 22:03 | Swallow |  Fantasy
Richelle Mead - Vampire Academy
(Cover fromAMAZON )
Dvě rasy upírů kráčí po světě. První jsou Moroiové, kteří jsou naživu a dokážou ovládat magii živlů. Ti druzí, Strigoi, jsou nemrtví a ďábelsky smýšlející vrazi Moroiů a dhampýrů. Rose Hathaway je poloviční upírka, která je trénována na obranu princezny Lissy, což je dost těžké i bez toho, že se zamiluje do svého učitele.
Do téhle série jsem se možná lehce zamilovala. První díl byl plný překvapení a akce. Pomalu tam rozkvétala zakázaná láska. A Rose se musela pustit do tréninku více než kdy dřív. Musela ochránit Lissu před každým. I před ní samou.
Celá série pokračuje. Válka se Strigoi je na spadnutí. A Rose a Lissa se musí pokusit hrát mocenskou politiku, aby si udrželi své místo a postavení. Rose neustále skrývá svou lásku k Dimitrijovi, ale je to stále těžší a těžší. A když už na to přijde, koho se rozhodne chránit?
Zachráni muže, kterého miluje nebo svou nejlepší přítelkyni?
Vztah Rose a Dimitrije se neustále rozvíjí. I po tom hrozivém útoku na akademii, která je oba rozdělí.
Bude moci být Dimitrij a Rose někdy spolu? Nebo to skončí smrtí jednoho z nich? Protože přesně tam to celou dobu spěje. Je to série plná napětí, intrik i milostných vzplanutí. Další sérii, která se soustředí na středoškolský život nadpřirozena. Ale je to napsáno neuvěřitelně živě a poutavě.

10/ 10


Patricia Briggs

26. července 2012 v 21:55 | Swallow |  Fantasy

Patricia Briggs - Mercy Thompson
Série o Mercy Thompson je velice zajímavá. Pokud vás zajímají vlkodlaci, tahle kniha je přesně pro vás. Rozebírá jejich hiearchii, jejich zvyky a také to jaké hry hrají o dominanci. V druhém díle se toho dozvíte více i o upírech, ale vlkodlaci tady hrají hlavní roli. Mercy je tootiž kožeměnec a proto k nim má blíž. Navíc jí rodina vlkodlaků vychovala. To se většinou nedělá, kožeměnci se zabíjejí. Mercy je proto ohrožený druh na kterou nepůsobí magie upírů ani čarodějnic. Kniha je pokaždé tak trochu detektivní příběh, kdy se Mercy snaží najít někoho blízkého nebo někomu pomáhá. Protože ona si nejhraje zbytečně na hrdinu, ale také se nedokáže jen tak držet daleko, když se něco děje. Proto se do toho většinou vrhne po hlavě. A vždy má štěstí, že přežije. Sexy Mercedes opravuje porsche. Děj se postupně rozvíjí a plyne. Vše je dobře vysvětleno a popsáno, ale není to něco, co mi bude ležet v hlavě věky. I když je to poutavé a myšlenka je inspirující.

7/10

Swallow

Jenny Nowak

26. července 2012 v 21:50 | Swallow |  Fantasy
Jenny Nowak - Jiná rasa
Kniha, která se odehrává v 15.st. Je to založené na nalezení skutečných ostatků, o kterých si Jenny Nowak myslí, že jsou upíří. Tak vzniká příběh o lásce, zradě, krvi a upírech. Nejsem si jistá, jestli se mi to ke konci líbilo, ale možná to byl prostě jenom špatný pocit z konce. Jinak knížka byla pojatá moc zajímavě, postavy, které v ní vystupovaly byly originální a dobře popsané. Doporučuji si ji přečíst, jestli máte rádi upíří tématiku, protože tato kniha na ně koukná úplně jinak než ostatní autoři.
Info níže.
Cover from KNIZNI WEB

P.C.Cast + Kristin Cast

26. července 2012 v 21:48 | Swallow |  Fantasy
P.C.Cast + Kristin Cast


House of Night (Škola noci) je série knih fantasy. Vyskytují se zde upíří a romantika. Zoey Redbird je šestnástiletá dívka, kterou stopař označil a ona se začíná měnit v upíra. Musí se přestěhovat do Školi noci, aby přežila a mohla se plně proměnit v Tulce v Oklahomě. Znakem upířích mláďat je srpek měsíce na čele. Dospělý ho mají vybarvený. Všichni uctívají bohyni Nix. Zoey si najde přátele a začne pomalu zapadat. Je ale mocnejší a zvláštnější než by si sama přála. A neustále se kolem ní vyskytují podivné náhody.
Zoey je podle všeho totiž nadaná úplně na vše. Protože si jí bohyně vyvolila a drží jí ve zvláštní přízni. Zoey se snaží nastolit pořádek ve Škole noci, kde buď zuří pošahané namyšlené spolužačky nebo jiné příšery. Zoey postupně odhaluje své schopnosti, probouzí se v ní odvaha a smysl pro spravedlnost. Je krásná a výjimečná a proto se na ní lepí i velmi krásní upíři nebo lidé. Zoey je pouze sedmnáctiletá studentka, která si s tím vším musí poradit.
Upřímně? S každým dílem mě to baví víc a víc. Není to hlubokomyslná filosofická četba, ale je tam akce, napětí, láska a upíří. A je to také docela zábavně napsané. Přijde mi to jako kdybych byla v hlavně nějaké středoškolačky, která má bohužel trochu více smůly než ostatní, ale jinak má celkem normální problémy se školou i milenci. Je to ironicky napsaný dobře vymyšlený příběh, který prostě baví.
Označená (Makred)
Zrazená (Betrayed)
Vyvolená (Chosen)
Nezkrocená (Untamed)
Pronásledovaná (Haunted)
Pokušení (Tempted)
Vyhořelá (Burned)
Probuzená (Awaked)
Předurčená
Covers from House of night